O nas

Kim jesteśmy?

Ja jestem Rafał, a to historia Proedge.pl:

Początek mojego zamiłowania do noży to lata 90,  harcerstwo, obozy, pierwsze wyprawy do lasu. Do tej pory mam finkę i pierwszą Muele. Wraz z wiekiem harcerstwo przeszło w survival, potem pojawiły się takie modne słowa jak bushcraft i EDC. Kolekcja noży i doświadczeń powoli  rosła. 

Jednak historia Proedge.pl rozpoczęła się w 2018 roku. Wtedy poznałem Jakuba z Poltergeist Works i jego noże zrobiły na mnie wielkie wrażenie. Misterna ręczna praca, najlepsze materiały i dbałość o szczegóły spowodowały, że jest on cenionym i znanym knifemakerem na świecie. 

Musiałem mieć jego nóż. Czas oczekiwania 2 lata…..


Okazało się jednak, że Jakub współpracuje również z firmą Real Steel Knives. Pokazał mi kilka ich wspólnych projektów i byłem na prawdę zaskoczony. Noże ręcznie wykonane przez Jakuba to oczywiście inna liga (unikalność i jakość pracy ręcznej), jednak to co oferują modele Real Steel to kapitalna jakość i design (jak się później okazało) nie tylko Poltergeist Works.

I tu kolejna niewiarygodna historia: trzon projektantów RSK  tworzą knifemarkerzy  znad Wisły: wspomniany Jakub z Poltergeist Works, Ostap Hel Knives i Maciej z Torbé Custom Knives. Zacząłem przeczesywać Internet, by dowiedzieć się, gdzie mogę kupić ich noże  i tu wielkie rozczarowanie, noże od RSK są praktycznie niedostępne w Polsce, a już zupełnie nie było noży „naszych chłopaków”.  Szok, mamy projektantów, na których prace czeka się nawet kilka lat, na rynku dostępne są noże według ich projektów, jednak w Polsce praktycznie nikt o tym nie wie i nie można ich kupić!

Co było robić?

W tym miejscu zrodził się pomysł na Proedge.pl. Reszta potoczyła się już szybko, pierwsze zamówienie, powstanie sklepu internetowego i początek działania.

Wszelki adresy i dane kontaktowe znajdziecie na stronie Kontakt

Pozdrawiam i życzę udanych zakupów

Rafał

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl